Piáno na ulici

Navrhněte, kam by podle vás bylo nejlepší piáno na jaře umístit. Hlavní myšlenkou je, aby bylo ve veřejném prostoru. Podmínkou je, aby se nepoškodilo. Nejlépe někde pod střechou, na noc se zámkem nebo v uzamykatelném prostoru. Těšíme se na vaše nápady a hlavně na první jarní open air klavírní koncert ve Strakonicích ;-)
Své podněty a nápady pište na Facebook (Piáno na ulici - Strakonice)

více o projektu Piána na ulici:
https://www.piananaulici.cz/

re-STart///

re-STart/// na FaceBook zde.

 

V době restrukturalizací a revitalizací přicházíme s restrakonizací, projektem Re-STart, který má za cíl vytipovat nevzhledná zákoutí Strakonic a dát jim novou podobu.
Pomozte nám s hledáním takových míst ve městě a postupně je kreativně proměnit v něco zajímavého. Posílejte nám fotografie veřejných míst, která vám připadají ošklivá a která by potřebovala změnu.

První akce pořádaná pod hlavičkou projektu Re-STart byla dne 22. 8. 2013 od 17 hodin inspirativní přednáška a diskuse v podchodu od restaurace U Papežů na Podskalí. Podchod je už teď takovou veřejnou galerií, která by si zasloužila více pozornosti. Prezentace, která se bude věnovala tématu změny vzhledu veřejného prostoru, kreativní úpravy starých budov a nevzhledných městských zákoutí. O slovo se vystřídaly Tomáš Petermann (ústeckého sdružení Kompot), Josef Habersberger a Iva Jirsová, kteří snad vnesou do tématu množství kreativních impulsů, jež se budou moci dále rozvíjet v konkrétní návrhy na úpravu vybraných prostorů.

Právě vnější stěny kolem vstupu do podchodu a teplárenská roura na jedné straně jsou prvním místem, které jsme vybrali pro vyhlášení veřejné výzvy na úpravu.

ZDE můžete stáhnout šablonu ve formátu .png, lze ji využít při práci na návrhu.

sablona roura_od papezu.png (546032)

více info již brzy...

 

 

Pocitové mapy

Co jsou to pocitové mapy a proč je vytváříme?

O pouťovém víkendu 29. – 30. 9. jsme oslovili asi stovku obyvatel Strakonic, aby barevně zaznamenali své pocity v různých místech našeho města do tzv. pocitových map. Oslovení „poutníci“ na mapě označovali žlutou barvou, kde se jim líbí, červenou, kde je to ošklivé, zelenou, kde se cítí dobře, černou, kde se bojí, a modrou umisťovali tam, kde si dávají sraz. Jednu mapu svými pocity zaplnila i třicítka žáků strakonické ZUŠ ve věku od 6 do 14 let. Barevná anketa byla zcela anonymní a odhalila kladné i záporné pocity stovky obyvatel Strakonic.
 Většina oslovených se s námi podělila i o své názory a důvody, které je vedly k umístění barevných značek. Právě rozpoutání debaty o životě ve Strakonicích, o prostoru, který společně sdílíme a jenž nás chtě nechtě ovlivňuje, je hlavním záměrem tohoto projektu.
Tři mapy označené daty a počty oslovených obyvatel byly součástí výstavy Industrializace Strakonic (3. 11. do 24. 11. 2012). Součástí této výstavy byly také fotografie pořízené 30. 9. při komentované prohlídce objektů bývalého Fezka (lokalita „Na Ostrově“ a „Na Dubovci“). Prohlídku strakonických industriálních staveb vedl strakonický rodák, architekt Dušan Řezáč, který také vedl jeden z workshopů projektu „Oživme si Strakonice“.

(Info o pásmu workshopů Ozivme si Strakonice)

Negativními značkami lidé označovali velmi často prostor Rennerových sadů, městského parku v centru města. Důvody se příliš nerůznily, z rozhovorů jasně vyplynulo, že lidé mnohdy nedokážou sdílet společný prostor. Jedni tam nechodí, protože tam chodí jiní a další tam nechodí, protože tam nechodí nikdo. Nic tam není a navíc to tam není ani moc hezké. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli realizovat akci Sochy pro park, která by měla natáhnout veřejnost do parku a ukázat, že tam je hezky a že je dobré se tam vracet. Akce by také mohla založit tradici pořádání událostí komornějšího typu v tomto prostoru (např. promítání, koncerty, divadlo, bleší trh, pikniky, soutěže atp.)

Odkaz na stránky pořadatele

Událost na FB